Menu Zavřeno

Alternativa dopravy do Prahy

Vzhledem k výraznému omezení provozu na trati mezi Prahou-Radotínem a Dobřichovicemi, následkem silniční nehody z ledna letošního roku, je možné, že se budete potřebovat do Prahy / z Prahy dostat nějakým jiným povozem. Kromě pochopitelného použití automobilu, můžete zkusit také alternativu v podobě autobusové linky v Lipencích, kam se zdravotní procházkou dostanete přes lávku v Černošicích.

BUS 242 (Dolnočernošická – > Lipence)

JÍZDNÍ ŘÁD LINKY 242 KE STAŽENÍ

BUS 241 (Lipence -> Smíchovské nádraží)

JÍZDNÍ ŘÁD LINKY 241 KE STAŽENÍ

Mapu s pěší trasou k zastávce najdete ZDE.

INFORMACE K PORUŠE:

Předmět: Omezení provozu mezi Prahou-Radotínem a Dobřichovicemi následkem silniční nehody – tisková informace

Datum: 2021-02-15 11:30

Odesílatel: SŽDC Tiskové Správa železnic musela ode dneška přistoupit k výraznému omezení provozu mezi Prahou-Radotínem a Dobřichovicemi na trati Praha – Beroun. Důvodem je poškození kotevního stožáru trakčního vedení následkem silniční nehody, k níž došlo ve čtvrtek 28. ledna. Při ní skončilo na trati silniční vozidlo a poškodilo stožár včetně betonového základu. Správa železnic přistoupila v místě nehody ke snížení rychlosti na 50 km/h.Při dnešní kontrole se zjistilo, že působením současných klimatických podmínek je stožár ve stavu, kdy nelze provozovat dopravu po 2. traťové koleji. Omezení dopravy předpokládáme po dobu 5 až 6 týdnů; jakmile to počasí umožní, začne se s betonáží a následnou výměnou kotevního stožáru, a to při dodržení technologických postupů.První traťová kolej bude v provozu bez omezení. O vzniklé situaci jsme informovali objednatele a organizátory dopravy.

NELA FRIEBOVÁ SPRÁVA ŽELEZNIC, STÁTNÍ ORGANIZACE GENERÁLNÍ ŘEDITELSTVÍ tisková mluvčí úsek generálního ředitele, odbor komunikace Dlážděná 1003/7, 110 00 PRAHA 1 spravazeleznic.cz